İl Müdürlüğü Hizmet Binamız Engelli Erişine Uygun Hale Getirildi.

  Engelli bireylerin kamuya açık hizmet binalarına erişimini sağlamak ile yükümlü olan bünyesinde kurduğu  Erişilebilirlik  İzleme ve Denetleme Birimi ile 2013 yılında, beri aralıksız bir şekilde izleme ve denetim faaliyetlerini sürdüren Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ait hizmet binası, yapılan son tadilat ve düzenlemelerle birlikte yüzde yüz  Erişilebilir hale getirildi.
  Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırıcı uygulamaların özellikle İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda yapılmasının önemine değinen İl Müdürümüz Suat Kenç; ‘’ Bakanlığımızın politikasının insan eksenli olduğunu ve bu bağlamada geçici yada sürekli engeli olan tüm bireylerin fiziki  donatı  ortamlarından hiçbir engelle karşılaşmayacakları güne dek çalışmalarının aralıksız bir şekilde süreceğini ve denetim faaliyetlerini hız kesmeden devam edeceğini belirti.
   Cumhuriyet mahallesi Fetih Ahmet Baba Bulvarı No 96 da  hizmet veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binamızda ; İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüklerimiz ile  hizmet vermekteyiz. Engelli evde bakım hizmetleri, kimlik kartı ve yatılı bakım merkezlerine dair iş ve işlemlerin yürütüldüğü  ve her gün farklı engel türüne sahip onlarca engelli birey tarafından hizmet alınan   Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Hizmet binamızda; 1 adet standart engelli rampası,4 adet engelli wc, 110 metre hissedilebilir yüzey, 94 adet Braille alfabeli standart kapı isimliği, 150 Metre merdiven korkuluğu ve küpeştenin yanı sıra merdivenlerde standartlara uygun kaymayı önleyici şerit çekildi.
   İl Müdürümüz Suat KENÇ; ‘’ Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Biriminin kurulduğu 2013 Yılı Ekim ayından beri 880 hizmet binası ve 85 adet toplu taşıma aracının erişilebilirlik standartları baz alınarak denetlendiğini ve kamuoyunda belirli bir farkındalık oluştuğunu söyledi.  İlimizde Erişilebilirlik standartlarına uygun tamamına uygun 4 adet hizmet binası ‘’ Erişilebilirlik Belgesi’’ almaya hak kazanmıştır.’’ dedi.
    Engelli ve Yaşlı Hizmetlerine bağlı birimlerden sorumlu İl Müdür Yardımcımız Selahattin BOZKURT;  ‘’ 27.03.2017 tarihinde Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi DÖNMEZ başkanlığında yapılan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu toplantısında alınan karar gereği  Sayın Valimizin imzası ile tüm kamu kurumlarına ve inşaat yapım, proje işleriyle uğraşan denetçi, uygulayıcı firmalara gönderilen Genelge ile birlikte hem kamuoyunda farkındalık oluştuğunu, hem de ilgili sektörlerde Erişilebilirliğin öneminin anlaşıldığı’’. belirtti.
İl Müdür Yardımcımız Selahattin BOZKURT, halen haftanın 2 günü düzenli olarak izleme ve denetleme faaliyetlerinin planlı ve aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü Engelsiz Elazığ ili hedefine her gün biraz yaklaştıklarını ‘’ ifade etti. 


Sonraki Sayfa: Hükümlülere Aile İçi İletişim Eğitim semineri

Önceki Sayfa : 2018 Yılı ÖZEL BAKIM MERKEZLERİ TABAN ÜCRET TESPİT KOMİSYONU toplantısı yapıldı.