İl müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personele yönelik olarak Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından “Narkotik Suçlarla İlgili Bilinçlendirme ve Destek” konulu eğitim verildi.

İçişleri Bakanlığı uyuşturucu ile mücadele uygulama politikası kapsamında Narko Rehber eğitimi çerçevesinde il müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personele eğitim verildi. Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görev yapan Komiser Özkan DUTLU tarafından verilen eğitim seminerinde “uyuşturucu maddeler ve özellikleri, madde bağımlılığı, bağımlılık yapan maddeler, madde bağımlıları ve sokak satıcıları nasıl tanınır” başlıkları altında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Özkan DUTLU, polisiye tedbirlerle bir yere kadar uyuşturucu ile mücadele edilebileceğini hatırlatarak, “Sokakta veya çevrede birebir insanlarla teması olan sizlerin uyuşturucu ile mücadeleye katkısı alınan polisiye tedbirlerden daha etkili olduğunu söyleyebilirim” dedi.
 
Uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında hayata geçirilen 0 552 155 23 23 nolu “Narko Mobil” ihbar hattı ile ilgili açıklamalarda bulunan DUTLU: “Çevrenizde olağan dışı gördüğünüz şeyleri emniyet güçlerine bildirmenizi istiyoruz. Örneğin sokakta birisi meyve ve sebze satıyor. Tezgâhta çok az miktarda meyve ve sebze var. Ancak meyve tezgâhının etrafı bir hayli kalabalık olmasına rağmen tezgâhtaki meyveler ve sebzeler pek satılmıyor. İnsanlar sürekli tezgâhın yanına gidip geliyorlarsa şunu anlamamız lazım burada başka işler yapılıyor diye düşünmeliyiz’’ dedi. DUTLU, daha sonra; “Çevrenizde vermiş olduğum örnekte olduğu gibi görmüş olduğunuz olağan dışı şeyleri mobil hattımıza bildirirseniz mobil ekiplerimiz en kısa sürede olaya müdahale edecektir” diye konuştu. 


 
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Suat Kenç’in, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı mesajı

Önceki Sayfa : İl müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda görev yapan bayan personele Kadın ve Demokrasi Derneği tarafından “Kadın ve Hukuk” konulu eğitim verildi.