İl Müdürümüz Suat Kenç'in 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Suat Kenç, tüm kadınların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutladı.
 
Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük kadın hakları savunucusu olduğunu vurgulayan İl Müdürümüz Suat Kenç , "5 Aralık 1934’de, kadınlarımız genel seçimlere katılma, milletvekili seçme ve seçilme hakkına kavuşmuştur. Ulu Önderimiz eşit seçme ve seçilme hakkını milli mücadelede erkeklerle omuz omuza savaşmış olan kadınlara karşı bir sorumluluk olarak görmüştür" dedi.
Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer, ona verdiği konum, hak ve sorumluluklarla doğru orantılı olduğunun altını çizen Kenç, "Türk kadını asli görevi olan analık sorumluluğunu her zaman yerine getirmiş ve bu görevinden asla taviz vermemiştir. Çağdaş ve demokratik bir toplum için kadınlarımızın toplumsal alanda mutlaka güçlendirilmeleri gerekmektedir" ifadelerini kullandı.
Kenç; mesajında , "Kadın Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
 

 


Sonraki Sayfa: Elazığ'da Alo 183 Sosyal Destek Hattına en fazla ‘’ Engelli Yaşlı Hizmetleri ’’ ile ilgili çağrılar geldi.

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Suat Kenç Trt Gap Diyarbakır Radyosunda yayınlanan Yöremiz Programın konuğu oldu.