Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü

   

ÇOCUK EVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ


 
       Çocuk Evleri hizmet modeli ile; şehir merkezlerinde, değişik mahallelerde kiralanan apartman dairelerinde 0-18 yaş grubu 6 çocuğun barınıp yaşamlarını sürdürebileceği bir ev ortamı oluşturularak, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ve 5395 sayılı Çocuk Koruma kanunu gereği korunma ve bakım altına alınan çocukların bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerinin, eğitimlerinin ve bir meslek sahibi olarak topluma yararlı kişiler olarak yetiştirilmelerinin sağlanması hedeflenmiştir.
       İlimizde 5 erkek, 3 kız olmak üzere 8 çocuk evinde toplam 48 çocuğa bakım hizmeti verilmektedir. Çocuk evlerinde en az lise mezunu ve çocuk bakım sertifikasına sahip bakım elemanları tarafından 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir. 8 çocuk evinde toplam 24 bakım elemanı görevli olup, bunlardan 6’sı lisans, 5’i ön lisans, 13’ü ise lise mezunudur. Ayrıca her çocuk evinin lisans mezunu meslek elemanları arasından seçilen (Öğretmen, Sosyal Çalışmacı, Çocuk Gelişimcisi, Psikolog, Sosyolog) bir çocuk evi sorumlusu bulunmaktadır.
       Çocuk evlerinin her türlü iş ve işlemleri ile denetimleri Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından yerine getirilmektedir.


Adres: Ulukent Mah. Sarayaltı Cad. No:64 Merkez ELAZIĞ
Telefon:0424 224 22 66
Faks:0424 225 29 37
e-mail:elazig.cekm@aile.gov.tr